Fonogrammu aranžējumu veidošana

piano-image-Muzikālajā pasaulē termins „aranžējums” ietver sevī vairākus apzīmējumus un veidus.
Pirmkārt, aranžējums raksturojas ar tempa, ritma un muzikālās struktūras pasniegšanu. Tā var mainīt stila nokrāsu, tembru, kā arī dažos gadījumos veikt izmaiņas pašā autora muzikālajā mākslas darbā.
Aranžējuma process var kardināli iezmainīt jebkuras mūzikas jeb mākslas darba, struktūru līdz nepazīšanai. Dažkārt kompozītora mākslas darbs galu galā tiks bagātināts un pārbūvēts, atstājot tikai galveno domu, shematisko kompozīciju jeb, tā saucamo, kompozītora ideju. Tas nozīmē, ka aranžējums ir jau gatava muzikāla māklas darba bagātināšana.
Otrkārt, aranžējuma process ir ne tikai mākslas darba shematiska pārkārtošana, bet  gan arī papildināšana ar mūzikāliem elementiem, kā piemēram, vienveidīgs instrumentāls vai vokāls izpildījums, papildinās ar papildinstrumentu un/vai vokāla skanējumiem, jo pašā pamatā muzikālais mākslas darbs ir melodija un harmonija, un ar aranžējumu procesu šim muzikālajam pamatam tiek izveidota vēlamā izpildījuma forma.
Un treškart ar iepriekš minētajiem metodiskajiem aranžējumiem  var izprast ko un kādā  veidā var aranžēt muzikālā makslas darbā.
Daudzi mūziķi un kompozītori neapzinās aranžējuma nepieciešamību un nozīmi. Viņi, diemžēl, nesaprot,  ka aranžējums ir tik pat svarīga nozīme muzikālajā kompozīcijā kā pati kompozīcijas izveide. Kvalitatīvajs aranžējums nosaka muzikālā mākslas darba skanējumu kopumā.maxresdefault
Kvalitatīvam aranžējumam nepietiek vien ar papildefektu ievietošanu kompozīcijā, svarīgi ir arī veikt pareizu, profesionālu instrumentu jeb papildefektu izvēli un piešķirt tiem harmonisku lomu kompozīcijā, izveidot pareizu, harmonisku skanējumu visā kompozīcijā piešķirot skanējumam vēlamo skanējuma noskaņu.
Profesionāls aranžējums būs tieši tas, kas piešķirs, grupas vai individuāla izpildītāja, izteiksmīgu skanējumu konkrētajā kompozīcijai. Katrai diriģētai kompozīcijai ir sava stila un veida muzikālais skanējums, tieši tāpēc arī izšķir vairākus atšķirīgus aranžējumus paņēmienus un pieejas, kur arī tiks formulēts un raksturots katra izpildītāja/kompozītora muzikālais stils un iezīmes.
02_MIDIRackMūzikālajā mākslas darbā kompozītors ievieto savas idejas un izkārto muzikālās lomas katram instrumentam, vokālam ar saviem motīviem un nozīmi kompozīcijā. Aranžējums dot iespēju vienāda stila kompozīcijām izcelties no kopējā stila masas, un piedod arī savu noskaņu un īpatnību. Profesionāli un skanīgi pareizi izvēlēti tembri un citi stila elementi viecina kompozītora mērķi – piekļūt savas mērķu auditorijas sirdīm un ausīm, pasniedzot savu muzikālo kompozīcijas baudījumu un/vai vēstījumu.
Mūzika aranžējuma procesā top par mākslas darbu ar jau noteiktu raksturu un īpašībām, kuras klausītāji var vieglāk uztvert un baudīt. Piestrādājot pie skaņas, ritma, tempa un harmonijas var vieglāk paust pasniedzamo ideju, un padarīt to baudāmāku un saprotamāku vēlamajai auditorijai.
Muzikālas kompozīcijas pilnvērtīgs skanējums gandrīz vienmēr ir panākts ar profesionālu aranžējumu. Daudzas no populārajām hītu dziesmām ar plašiem panākumiem, par kurām klausītāji ir bijuši sajūsmā, ir populāras pateicoties interesantai aranžēšanai, kas arī ir viens no komerciālajiem pamatprincipiem muzikālo hītu kompozīciju vidū.
Pat viss nepievilcīgākā kompozīcija aranžēšanas gaitā, ar profesionālo aranžējumu, var iemirdzēties tās pilnā košumā, sasniegt virsotnes un iegūt jaunu dzīvi. Savukārt kompozīciju, kura pati par sevi jau ir krāšņa, profesionālajs aranžējums tikai pieslīpē visas svarīgākās nianses un padara to vēl krāšņāku un pieprasītu mūzikas tirgū.imgext
Tad arī lūk, Jums, atbilde, ko nozīmē termins aranžējums un tās nozīme kompozīcijā.
Pie mums Jūs varat pasūtīt profesionālo aranžējumu sekojot 5 vienkāršiem soļiem:

 1. Atsūtiet, mums savu balss, vokāla vai instrumenta ierakstu no diktafona vai mobīlā tālruņa.
 2. Atsūtiet, mums 3-5 kompozīcijas, kuru skanējums vai stils ir tuvs rezultātam, ko vēlaties iegūt.
 3. Apmaksājiet mūsu nosūtīto rēķinu,
 4. Brauciet pie mums uz studiju veikt vokāla/ instrumenta  ierakstu (vai arī paši vieciet ierakstu mūsu nosūtītajā instrumentālajā kompozīcijā )
 5. Saņemiet savu aranžēto kompozīciju.

Cenā ietilpst:

 • Instrumentālo partiju ieraksts
 • Projekta ceļiņu miksēšana, apstrāde
 • Vokāla “tīrīšana” (intonācijas labojumi, ja nepieciešams)
 • Gala audio apstrāde (māsterings)

Papildus izmaksas:

 • Sesijas muzikanti

Darbu piemēri:

 

Share in
Komentāri no Feisbuka

3 комментария к "Fonogrammu aranžējumu veidošana"

 • Маргорита

  May 29, 2014 (17:36) Atbilde

  вы помогаете сочинить мелодию к словам текста?? если да то сколько будет стоить!?)

  • V.Korabeļņikovs

   June 28, 2014 (00:52) Atbilde

   Если работаем над музыкальным проектом в целом – то бесплатно.

 • Дмитрий Быков

  December 23, 2014 (01:46) Atbilde

  Заслуженный артист Дмитрий Быков ЛР , РСФ, ЛТ. Хочу выразить большую благодарность за сотрудничество, оригинально профессиональную работу. С уважением Дмитрий Быков заслуженный артист России.

Komentāri

* Jūsu ē-pasts netiks publicēts.
Jūs varat izmantot HTML tagus un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>